| Вхід
Вівторок, 19.03.2024, 08:22
Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Віза, документи [3]
Історія [4]
Релігія [2]
Культура [5]
Піраміди [4]
Туристичні місця [2]
Курорти [7]
Туристові [10]
Цікаве [3]
Друзі сайту
Вивчення 
іспанської мови онлайн - українською Небо - український християнський сайт
Travel to Ukraine Каталог сайтів
Наша кнопка
Сайт про Мексику

Наше опитування
Мексика - найперша асоціація
Всього відповідей: 23
Статистика
Головна » Статті » Піраміди

Піраміди Теотіуакана (Teotihuacán) - біля Мехіко

Теотіуакан Місце, де народжуються боги», ацт. Teōtīhuacān, май. Wite' Naah, ісп. Teotihuacán) — величезне доколумбове місто в долині Мехіко, на території якого розташовані найбільші піраміди Месоамерики (піраміда Сонця є другою за висотою у світі після піраміди Хеопса в Єгипті). Крім пірамідальних структур, Теотіуакан відомий великим комплексом житлових споруд (так звана «Вулиця Мертвих») та яскравими і добре збереженими фресками.

Розташування
Місто та археологічна ділянка розташовані на території сучасного муніципалітету Сан-Хуан-Теотіуакан штату Мехіко, приблизно за 40 км від міста Мехіко. Площа археологічниї ділянки становить приблизно 83 км², хоча стародавнє місто було помітно більшим. З 1987 року археологічна ділянка входить до списку Світової спадщини.

Піраміда Сонця
Піраміда Сонця, споруджена близько 150 р. до н. е.., - третя в світі за величиною після Великої Піраміди в Чолулу (Мексика) і Піраміди Хеопса в Гізі (Єгипет), а висота її досягає 64 метрів. Піраміда Сонця була побудована над штучно-створеним тунелем, який веде до «печери», розташованої шістьма метрами нижче. Передбачалося, що печера утворилася природним шляхом у результаті руху лави і, згідно міфології ацтеків, вважалася прабатьківщиною племен науа. В результаті більш пізніх розкопок була висунута гіпотеза, що це місце рукотворне і колись служило королівської гробницею.




Піраміда Місяця
Це друга з найбільших пірамід мертвого міста. Побудована між 400 і 250 рр.. н. е. Розташована на північній околиці Дороги Мертвих і менша за розмірами (120 на 1520 м). При висоті 45 м її верхній майданчик майже на тій же висоті, що й манданчик піраміди Сонця. Все через використання тераси-пагорба, на якому її побудували. Останніми дослідженнями (початок XXI ст.) встановлено, що Піраміда Місяця містить в собі 7 вбудованих "пірамід в піраміді", при цьому кожна з наступних - більша першої.

Cьюдаделла
В південній частині міста віднайдена огороджена ділянка у формі квадрата. За європейськими аналогіями вона отримала назву «Сьюдаделла» (цитадель). Фортечна стіна за периметром дорівнює 400 метрів. Саме тут залишки піраміди (храму), присвяченого богу Кецалькоатлю, Пернатому Змію. Бічні фасади піраміди прикрашені скульптурами на сюжет сходження Кецалькоатля в Підземний світ заради війни з демонами. Після перемоги він повернувся до людей, а ці зображення вважають найдавнішими на подібний сюжет.

Палаци
На північ від основного комплексу, в декількох сотнях метрів від входу № 1 розташована інша група споруд - палаци Tetitla і Atetelco. Більшість фресок, що прикрашають палаци, збереглися в чудовому стані. У палаці Tetitla не менше 120 стін оформлено фресками із зображеннями Бога дощу і грому Тлалока (Tláloc), змій і орлів. У 400 метрах на захід від Tetitla знаходиться палац Atetelco з оригінальними і відреставрованими фресками, що зображають ягуарів і койотів.

Музей
У музеї Museo Teotihuacán зібрано безліч артефактів, виявлених під час розкопок на території комплексу - це і фрески і великомасштабні моделі стародавнього міста.

Невідома катастрофа
Серединою 8-го століття н.е. датують якусь велику пожежу, що сталася в місті. Після цього величне місто занепадає, а мешканці покидають його.

Як дістатися до Теотіуакана
Щодня з 7:00 до 18:00 кожні 15 хвилин з Північного терміналу (Terminal Autobuses del Norte) Мехіко відправляються автобуси в Теотіуакан (35 песо, 1 год, ціни вказані на травень 2011 р.). Перш, ніж сісти в автобус, слід переконатися, що він йде у напрямку до Los Pirámides, а не в сусіднє містечко Сан-Хуан-Теотіуакан (San Juan Teotihuacán). Автобуси прибувають до входу № 1, роблячи зупинки біля входу № 2 і № 3. Останній автобус в Мехіко відправляється в 18:00. У Мехіко деякі автобуси зупиняються біля метро Indios Verdes, але більшість слідують до Північного терміналу.

З містечка Сан-Хуан-Теотіуакан до руїн стародавнього міста можна добратися на таксі (1.5 песо, ціни вказані на травень 2011 р.).

Клімат Теотіуакану
Теотіуакан розташований у північній частині Мексиканської долини, завдяки чому в місті переважає помірний клімат. З травня по серпень стовпчик термометра коливається від 24 до 27 градусів, з вересня по січень опускається до 22-23 градусів.

Ресторани та магазини Теотіуакану
В Теотіуакані зустрічається багато продавців, які торгують виробами з срібла, яке в Мексиці вважається дуже дешевим. Також можна прикупити фігурки і статуетки з обсидіану і ацтекські флейти. За периметром археологічного комплексу є магазинчики, які не тільки продають, але і виготовляють вироби з каменю, в тому числі обсидіану.

При виході з території археологічного комплексу є декілька ресторанів, продуктових магазинів і пекарень. Примітний ресторан Restaurante La Gruta, розташований за східним периметром Теотіуакана, в 500-х метрах вниз по дорозі від входу № 5. Ресторан знаходиться в глибині печери і висвітлюється двома великими бічними отворами.

Ресторан Techinanco спеціалізуються на домашній мексиканської їжі - тут можна спробувати підсмажені тако (tacos fritos), енчілада (enchiladas) та інші традиційні страви. Ресторани також є в готелі Villa Arquelogica of Teotihuacan і в музеї Teotihuacán.

Категорія: Піраміди | Додав: Vik (19.04.2013)
Переглядів: 1642 | Теги: тур, Пирамиды, Teotihuacán, Піраміди, турист, Теотиуакан, Луны, Теотіуакан, Мехіко, солнца | Рейтинг: 0.0/0
Подібні теми:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук

Copyright Все про Мексику © 2024 |