| Вхід
Середа, 27.11.2024, 18:00
Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Віза, документи [3]
Історія [4]
Релігія [2]
Культура [5]
Піраміди [4]
Туристичні місця [2]
Курорти [7]
Туристові [10]
Цікаве [3]
Друзі сайту
Вивчення 
іспанської мови онлайн - українською Небо - український християнський сайт
Travel to Ukraine Каталог сайтів
Наша кнопка
Сайт про Мексику

Наше опитування
Мексика - найперша асоціація
Всього відповідей: 23
Статистика
Головна » Статті » Піраміди

Піраміда майя в Чічен-Іца

Два рази на рік на піраміді виникає особливий візуальний ефект. Тисячі людей збираються, щоб побачити в чітко визначений час на щаблях північних сходів із трикутників світла й тіні зображення гігантського Священного Змія, що повільно сповзає до підніжжя піраміди...

На Юкатані, місто Меріда, живуть нащадки племені майя. Не помилившись, їх можна дізнатися по особах, які немов зійшли з барельєфів стародавніх палаців і храмів Чичен-Іци та інших.

Це майже напівкруглий горбатий ніс, чорні, злегка розкосі очі. Відрізняється лише форма чола, але це незначна відмінність у зовнішності сучасних і древніх представників майя цілком зрозуміло.

В давнину ідеалом краси майя був лоб, який утворює майже прямий кут з лінією носа, і до цього еталону доводилося підганяти зовнішність.

Пам'яток в Чичен-Іці багато - це не тільки піраміда Кукулькана, але й:
  • майданчик для гри в м'яч (Уего де пелота), найчудовіша і більша з подібних майданчиків, у всій Центральній Америці (з довжиною поля 135 метрів), обгороджена двома більш ніж восьмиметровими парканами і паралельними стінами;
  • колодязь смерті;
  • величезна обсерваторія Ель Караколь ("Раковина равлики"), що використовувалась як культова споруда, з вікон якого у визначений час можна побачити певні зірки;
  • Храм бородатого людини з прекрасною акустикою, що дозволяє почути найменший шепіт.


Головною пам'яткою Чічен-Іца є піраміда майя Кукулькан. Її ще називають "Ель-Кастильо", що в перекладі з іспанської означає "замок".

Піраміда була побудована близько 800 року нашої ери. Вона є найбільш відомим храмом племені майя, який служив політичним та економічним центром цивілізації. "Кукулькан" мовою майя означає "пернатий змій".Висота піраміди 25 метрів, на її верхньому майданчику розташований храм. В основі піраміди - квадрат зі стороною 55,5 м. На сторонах піраміди — 9 терас, по одній на кожну область царства мертвих. Так майя уявляли собі потойбічний світ — те місце, куди вони відправлялися після смерті.До вершини піраміди ведуть чотири широких крутих сходів-драбин, поділених на 18 прольотів, кожний з яких відповідав місяцю року, адже в календарі майя було 18 місяців.

Кожні сходи складаються з 91 щаблинки. Якщо число щаблинок сходів помножити на кількість сходів (4) і розглядати платформу на вершині піраміди, на якій стоїть храм, як ще одну сходинку, то одержуємо 91 x 4 + 1 = 365 — кількість днів у році . Ці цифри — зовсім не випадковий збіг. Учені зробили висновок, що майя поклали в основу побудови піраміди календарний принцип. Та й сама піраміда, можливо, мала якесь астрономічне значення.
Піраміда орієнтована суворо на чотири сторони світу. Сходи, що розташовані на північному боці піраміди, унизу по краях кінчаються зміїними головами, які є символом бога Кукулькана.

Підйом сходами на верхній майданчик піраміди небезпечний. Лише одні, західні сходи, реставровані, і ними можна підніматися, тримаючись за протягнений уздовж залізний ланцюг.

При погляді знизу на сходи, здається, що ширина щаблів унизу й нагорі піраміди та сама. Цей оптичний обман, очевидно, створений для посилення магічної дії спорудження, адже у дійсності сходи догори значно розширюється.

Є в піраміди Кукулькана ще одна цікава особливість. Вона була виявлена тільки у ХХ столітті при реставрації цього спорудження. Двічі на рік відбувається явище, яке непосвяченим може здатися дивом...

Два рази на рік, у дні весняного й осіннього рівнодення, на піраміді виникає особливий візуальний ефект. Тисячі людей збираються, щоб побачити в чітко визначений час на щаблях північних сходів із трикутників світла й тіні зображення гігантського Священного Змія, що повільно сповзає до підніжжя піраміди...

А відбувається це так: 17 година 15 хвилин - на балюстрадах піраміди починається гра сонячного світла. З'являється зображення, утворене тінню, яка відкидається північно-західним кутом піраміди. У міру того, як сонце опускається усе нижче й нижче, картина стає більше виразною.

17 година 30 хвилин - сім трикутників світла повністю обрисовують сім вигинів величезної змії, що звивається. Її хвіст - на верхній платформі піраміди, а тіло тягнеться долілиць уздовж сходів, де біля самої землі закінчується значною скульптурою зміїної голови з люто роззявленою пащею. Ця ілюзія триває рівно 3 години 22 хвилини.

Можна тільки припускати, що це символізувало для майя. Можливо, тим, хто спостерігав це явище, здавалося, що священний Пернатий змій Кукулькан немов би повертається до життя. Сучасні ж прочани стверджують, що побачивши таке видовище, в них настає духовне просвітління.

Це майже чарівне явище давнього божества як сигнал настання рівнодення свідчить, що в древніх майя існувала розвинена геодезія й астрономія. Якби піраміда була повернена хоча б на один градус убік, дивна гра світла й тіні ніколи б не виявилася. Тільки цивілізація з висококваліфікованими топографами й астрономами могла домогтися настільки прецизійної точності, щоб одержати із гри світла й тіні унікальне зображення у точно заданому місці в точно заданий момент!


Переглянути більшу мапу
Категорія: Піраміди | Додав: Vik (18.04.2013)
Переглядів: 4392 | Теги: Ель-Кастільо, тур, Майя, Кукулькан, піраміда, туризм, тольтеки, поїздка, Чічен-Іца, Культура | Рейтинг: 0.0/0
Подібні теми:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук

Copyright Все про Мексику © 2024 |